531-139-932

pon. - pt.: 08:00 - 16:00

Żarówki inteligentne (smart home)

(22)

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wystroju naszych wnętrz. Odpowiednio dobrane światło poprawia nastrój, wprowadza przyjemną atmosferę i pozwala na zbudowanie cieplejszego klimatu. Chcesz mieć pełną kontrolę nad światłem w pomieszczeniu? Postaw na inteligentną żarówkę Smart Home! Jej instalacja nie wymaga fachowej wiedzy, dzięki czemu jest bardzo prosta w obsłudze. Doskonale sprawdza się tam, gdzie niezbędne jest efektywne, wszechstronne i energooszczędne oświetlenie.

Sortowanie
Nowość
niedostępny
niedostępny

Żarówka LED

Żarówka LED 9W RGB + pilot
28,20
niedostępny
ostatnie sztuki
-30%

Panel LED

Lampka podszafkowa 0,5W 4000K 2xAAA
425,00 297,50
niedostępny
ostatnie sztuki
niedostępny

Żarówka LED

ŻARÓWKA MUZYCZNA 5W E27 BLUETOOTH
87,93
niedostępny
Nowość
niedostępny
Nowość
niedostępny
Nowość
niedostępny
Nowość
niedostępny
Nowość
ostatnie sztuki
niedostępny
Nowość
ostatnie sztuki
niedostępny

Inteligentna żarówka – co to jest?

Inteligentne żarówki zostały wyposażone w nowoczesne diody LED. Na rynku spotkamy się z przeróżnymi modelami wyposażonymi w możliwość zmiany barwy i natężenia światła. Daje nam to nieograniczone możliwości konfiguracji wariantów kolorystycznych, dzięki czemu możemy nimi sterować adekwatnie do bieżących potrzeb. Ich główną zaletą jest niewątpliwie żywotność – producenci deklarują dłuższe działanie żarówek w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia.

Żarówki inteligentne (smart home) - baner

Rodzaje inteligentnych żarówek

Technologia Smart Home rozwija się na tyle szybko, że jakiś czas temu nie przyszłoby nam do głowy pojęcie inteligentnej żarówki. Rynek pod tym względem oferuje coraz więcej dogodnych rozwiązań – oto podstawowe typy inteligentnego oświetlenia.

 

Żarówki LED

Dekoracyjnymi żarówkami LED możemy sterować nie tylko za pomocą pilota, ale także z poziomu aplikacji dostępnej na smartfonie. W ofercie znajdziemy modele z najczęściej występującymi gwintami: E25 (duży), E 14 (mały) oraz G10 (lampy halogenowe). Żarówki mogą przybierać różnorakie kształty – od klasycznego wzornictwa po nowoczesny design. Dzięki możliwej zmianie koloru czy barwy światła idealnie będą sprawdzały zarówno się w salonie, sypialni, jak i dziecięcym pokoju.

 

Lampki podszafkowe

Lampki podszafkowe są najczęściej stosowane do oświetlenia garderoby, szaf, półek na książki, szuflad czy regałów kuchennych. Działają na zasadzie czujnika magnetycznego – włączają się w chwili otwarcia drzwi i wyłączają wraz z ich zamknięciem. Lampki wyposażono w dwustronną taśmę klejącą i baterię, którą ładujemy za pomocą kabla Micro USB.

 

Zestawy LED

Zestaw LED RGB to propozycja opierająca się na nowoczesnej technologii niepowtarzalnego oświetlenia. Konstrukcja paska umożliwia sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu możemy błyskawicznie zarządzać światłem, siedząc wygodnie na kanapie. Lampy LED idealnie nadają się niemal każdego pomieszczenia – od sypialni po łazienkę i pokój nastolatka.

 

Wtyczka Wi-Fi

To akcesorium jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, choć wyglądem przypomina klasyczny kontakt, który możemy podpiąć do każdego gniazdka. Nowoczesna wtyczka Wi-Fi pozwala na zdalną kontrolę urządzeń domowych – telewizora, komputera, żelazka. Możemy także ustawić cykl włączania i wyłączania sprzętów według założonego przez nas harmonogramu, oszczędzając przy tym czas i pobór energii elektrycznej.

Co potrafi inteligentna żarówka?

Ilość funkcji, jaką posiada inteligentna żarówka Smart Home, może przyprawić niejednego konsumenta o zawrót głowy. Urządzenia oferują nie tylko zdalne sterowanie czy zmianę barwy światła. Najbardziej zaawansowane modele wyposażone są w monitoring zużycia energii, sterowanie głosowe czy synchronizację z TV. Oto podstawowe rozwiązania charakterystyczne dla inteligentnego oświetlenia.

Taśmy LED w sypialni

Zmiana jasności i odcieni światła – jedną z głównych zalet większości inteligentnych żarówek jest możliwość przyciemniania i rozjaśniania światła, które możemy dopasować do pory dnia lub wykonywanej czynności. Przykładowo, ciemniejsza tonacja doskonale sprawdzi się wieczorem, dając odpocząć naszym oczom, a chłodniejsza sprawdzi się podczas wykonywania pracy przy komputerze.

Zmiana koloru światła – chyba jedna z najbardziej pożądanych cech inteligentnego oświetlenia. Dzięki zmianie koloru możemy w każdej chwili dostosować pomieszczenie według własnego uznania. Niezliczona ilość wariantów kolorów sprawia, że możemy w każdej chwili zmienić wystrój i klimat każdego wnętrza.

Taśmy LED w salonie
Sterowanie żarówką z aplikacji

Zdalne sterowanie – żarówką możemy kontrolować na odległość nie tylko za pomocą pilota. Bardzo popularne stało się zarządzanie oświetleniem poprzez użycie bezprzewodowej komunikacji Wi-Fi czy bluetooth. Wystarczy jedynie instalacja aplikacji na urządzeniu mobilnym, która umożliwia zaawansowane sterowanie światłem.

Ustalanie czasu pracy – przy niektórych modelach możemy ustalić własny harmonogram działania. Taka automatyzacja sprawia, że światło będzie włączało i wyłączało się niezależnie od tego, czy przebywamy w domu. To fantastyczne rozwiązanie zapewniające maksymalne bezpieczeństwo podczas naszej dłuższej nieobecności.

Taśmy LED w kuchni

Inteligentna żarówka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór właściwego inteligentnego oświetlenia nie należy do łatwych czynności. Na co zwrócić uwagę? Oto parametry, którymi warto kierować się przy zakupie:

  • moc – zakres mocy wynosi zazwyczaj między 5 a 10 W. Przy wyborze żarówki nie powinniśmy się kierować mocą, jaka towarzyszyła w przypadku starych modeli. Przykładowo 10 watowa żarówka LED jest w stanie zapewnić moc na poziomie 60 W tradycyjnego oświetlenia,
  • zakres temperatury światła – wybierając odpowiedni model, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie będzie miejsce przeznaczenia żarówki. Zimne światło polecane jest w miejscach służących do pracy (biura, gabinety), natomiast ciepłe oświetlenie z powodzeniem sprawdza się w pomieszczeniach do wypoczynku (sypialnie, dziecięce pokoje). W większości przypadków żarówki mają możliwość zmiany zakresu temperatury, dzięki czemu bez problemu nadają się do każdego wnętrza,
  • barwa światła – opcja dostępna niemal w każdej inteligentnej żarówce. Dzięki diodom RGB szybka zmiana kolorów umożliwia zabawę z dziećmi, barwną imprezę urodzinową czy wprowadzenie atmosfery relaksu w sypialni,
  • strumień światła – oznacza maksymalną jasność i określany jest w lumenach. Im wyższy współczynnik, tym światło jest jaśniejsze. Żarówki o niewielkim strumieniu idealnie nadają się do sypialni i przedpokoju. To także dobre rozwiązanie jako dodatkowe oświetlenie do kuchni, łazienki czy pokoju dziecięcego,
  • kąt świecenia – parametr decyduje o docelowym miejscu montażu. Kąt padania światła wynosi zazwyczaj 140 lub 180 stopni,
  • rodzaj łączności – najbardziej funkcjonalną opcją do wyboru jest sterowanie za pomocą Wi-Fi, choć równie popularne są modele wyposażone w standardowy pilot,
  • aplikacja – pozwala na wygodne sterowanie oświetleniem z każdego miejsca w domu. Dzięki niej mamy dostęp do wielu opcji takich jak zmiana koloru światła czy regulacja jasności,
  • pozostałe funkcje – na rynku znajdziemy sporo zaawansowanych modeli wyposażonych w sterowanie głosowe, monitoring zużycia energii, synchronizacja z telewizorem, harmonogram czasu pracy.
Lampoteka - baner reklamowy

Inteligentna żarówka – czy warto kupić?

Inteligentne żarówki Smart Home szturmem wdarły się do polskich domów, oferując mnogość zastosowań, czym zyskały uznanie wielu użytkowników. W odpowiedzi na pytanie, czy warto zainwestować w tego typu oświetlenie – jesteśmy absolutnie na tak. Dzięki przystępnym cenom i niskim kosztom zużycia energii możemy osobiście przekonać się, jak wygodne jest to rozwiązanie.

Darmowa dostawa - ikona Darmowa dostawa od 200zł
Dożywotnia gwarancja - ikona Dożywotnia gwarancja na polskie produkty
60 dni na zwrot - ikona 60 dni na zwrot zakupionych towarów
Szybkie płatności - ikona Szybkie płatności bezpieczne transakcje
Szybkie zakupy - ikona Szybkie zakupy bez zakładania konta